Základní škola Drnovice - hlavní vchod ZŠ Drnovice - pohled na školu Interiér základní školy Drnovice Tělocvična ZŠ Drnovice Interiér základní školy Drnovice

Zprávy

• Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenise

20. prosinec 2019

V pátek 20.12.2019 se konal na naší škole tradiční turnaj ve stolním tenise " O putovní pohár ředitele školy" zná své vítěze. Letošního 18. ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 43 žáků 5-9 tříd. V kategorii dívek zvítězila Šarlota Střelcová z 8. ročníku. Druhé místo obsadila Veronika Haluzová z 9. ročníku a třetí místo vybojovala Martina Beránková z 9. ročníku. V kategorii chlapců se vítězem stal Jan Zbořil z 9. ročníku, druhé místo obsadil Ladislav Smutník 9. ročník a třetí skončil Petr Bílek 9. ročník

Číst dál

• Předvánoční návštěva útulku

Předvánoční návštěva útulku

Děti ŠD s velkou radostí předávají " kupu vánočních dárků" pro pejsky od celé Základní školy. Vědí, že Vánoce nejsou jen svátky dárků, ale i lásky, kterou nejen dostáváme ale i DÁVÁME. Též rodičům patří velké poděkování.

Číst dál

• Vánoční turnaj v dámě

Vánoční turnaj v dámě

19.12. 2019 proběhl již 18. ročník vánočního turnaje " O pohár ředitele školy" ve stolní hře Dáma. Turnaje se zúčastnilo 76 dětí 1. stupně. Konalo se celkem 5 vyřazovacích kol. Po urputných bojích stáli na stupních vítězů: 1. místo Dominik Tesař 5.A. 2. místo Adam Ulrich 5. B a 3. místo Táňa Bednářová 3.B. Do jídelny jim přišel poblahopřát pan ředitel i všechny učitelky I. stupně s dětmi.

Číst dál

• Okresní kolo ve floorbale

Okresní kolo ve floorbale

18. prosinec 2019

Ve středu 18. prosince 2019 se chlapci 8. a 9. ročníku zúčastnili okresního kola ve floorbale. Po vyrovnaných bojích obsadili výborné 3. místo

Číst dál

• Mobilní planetárium

Mobilní planetárium

19. prosinec 2019

13.12.2019 proběhla ve škole akce Poletíme do nebe - Mobilní planetárium. Akce byla pro všechny oddělení ŠD. Děti se zábavnou formou pohádek seznámily s pohyby Země, fázemi měsíce i planetami.

Číst dál

• Čertoviny

Čertoviny

Ve čtvrtek 5.12. 2019 v družině proběhla čertí diskotéka, na které nás navštívil sám sv. Mikuláš se svými anděly. Samozřejmě nechyběli i čerti, kteří nám vystrašili i ty největší hrdiny tak, že slibovali, že se polepší. Zatancovali jsme, zazpívali, recitovali básničku Mikuláši a všichni jsme si to řádně užili.

Číst dál

• Projektový den Vídeň

Projektový den Vídeň

17. prosinec 2019

Naše škola poskytla žákům 9. a 7. třídy nabídku exkurze do centra Vídně, hlavního města Rakouska v rámci projektového dne mimo školu. Navštívili jsme nejatraktivnější místa jako např. Katedrálu svatého Štěpána, nejvýznamnější kostely, náměstí a nakonec i proslulé vídeňské vánoční trhy.

Číst dál

• Oslavy 30. výročí sametové revoluce zde.

Oslavy 30. výročí sametové revoluce zde.

12. prosinec 2019

15. listopadu jsme si připomenuli 30. výročí od sametové revoluce. Děti i učitelé se oblékli do tehdejších módních hitů a předvedli je na módní přehlídce. Děvčata ze sedmých tříd nacvičila vystoupení ve stylu spartakiády Poupata a také nás přišli navštívit dva význační hosté. Prezident T.G.M. a Prezident Václav Havel. Děkujeme za návštěvu a všem za úžasnou atmosféru.

Číst dál

• Projektový den Milotice

Projektový den Milotice

Ve středu 23. října žáci školní družiny navštívili barokní zámek Milotice. Již před plánovaným výletem jsme se přenesli o pár století zpět. Prostředí družiny se změnilo v zámek s hraběnkami a hrabaty. Při prohlídce zámku se děti seznámily s jeho historií, prohlédly si areál barokní zahrady. Zpestřením byla kostýmová prohlídka, která děti vtáhla do pohádkového světa.

Číst dál

• Pro školní rok 2019/2020 přijmeme učitele I. stupně

30. listopad 2019

Pro školní rok 2019/2020 přijmeme učitele I. stupně (možné i zkrácený úvazek). Zájemci pište: reditel@zs-drnovice.cz