Informace k nástupu do školy pro žáky I. stupně

Vážení rodiče,

nejprve bych si Vás dovolil všechny pozdravit a poděkovat Vám i Vašim dětem za příkladnou spolupráci v této problematické době.

Sděluji Vám, že na základě rozhodnutí MŠMT se od 25. 5. 2020 opětovně otevírají školy. Jedná se o 1. stupeň základního vzdělávání a je pouze na dobrovolnosti rodičů, zda této nabídky využijí. Škola nebude sledovat absenci žáků; docházka není povinná. I nadále bude pokračovat distanční vzdělávání, které budou zabezpečovat pedagogové jako doposud. Na žáky ve třídách budou dohlížet a program pro ně připravovat pedagogičtí pracovníci školy (učitelé, vychovatelky školní družiny a asistenti pedagoga). Je tedy pouze na Vás, zda své dítě pošlete zpět do školních lavic.

Vyplňte dotazník, který najdete kliknutím zde, nebo na tomto odkazu: https://forms.gle/6ZxDtdsEFBbkfwvFA Upozorňuji, že přijetí žáka je podmíněno podepsáním čestného prohlášení, které najdete v příloze. Vzhledem k tomu, že skupiny mají být neměnné, je možné se ze skupiny odhlašovat, ale nikoli později přihlašovat.

• Vstup do budovy je umožněn pouze žákům (doprovázejícím osobám nebude vstup do školy umožněn)

• Každý žák musí mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky

• Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky (při sejmutí roušky ve třídě si ji žák uloží do přineseného sáčku)

• Maximální počet žáků ve skupině je 15 (rozdělení do skupin určí škola dle svých možností)

• Složení skupin je neměnné po celou dobu přítomnosti žáků ve škole do 30.6.2020. Žáka nelze zařadit do skupiny později než 25.5.2020.

• Každý žák musí sedět v jedné lavici

• Ranní družina není poskytována

• Výuka tělesná výchovy není možná

• Zákonný zástupce musí vyplnit a podepsat a dítě první den docházky odevzdat čestné prohlášení o neexistenci příznáků virového infekčního onemocnění (v příloze)

• Společné šatny nebudou využívány

• Školní jídelna bude v provozu, časový rozpis bude dle metodického doporučení MŠMT

• Provozní doba pro dopolední školní skupiny je 7:45-11:20, pro odpolední školní skupiny pak 11:30-16:00.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat telefonicky (731 107 062), příp. na e-mailu: reditel@zs-drnovice.cz

Čestné prohlášení rodiče žáků I. stupně